Boss in ice crown by Apakhe

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Rezolvat Boss in ice crown by Apakhe

Mesaj  Shine la data de Lun Ian 24, 2011 4:39 am

1 - Lordul cu 3 capete

- loveste mai tare;
- trage in teapa (spikes) si in faza de bone storm;
- daca nu dobori spikes in 8 secunde alt noob e tras in teapa;
- focul lasa un debuff pe tine cate poate sa te omoare.

2 - Lady D - Cucoana care tipa

- loveste mult mai tare;
- MC o persoana la fiecare minut (ca in 25m);
- scoate cate un add in faza 2
- ghosts explodeaza si dau AoE (daca esti aproape ... ai pus-o)

Pentru Tanks - Este imuna la taunt. Ca sfat pentru tanks in faza 2 este ca ambii sa o atace non stop, cand cel care are aggro strange 5 debuffuri sa stea tot pe boss. Referitor la adds din ultima faza nu trebuie decat sa dai un taunt la melee add daca nu ai 5 debufuri. Caster adds pot fi tankati si de un melee asa ca nu va obositi sa alergati dupa casteri.

3 - Loot ship -

Sigura diferenta este ca rachetele au efect de knock-back. Asa ca daca esti noob si stai la marginea corabiei asteptand o racheta sa-ti cada in cap ... te arunca jos si ... surpriza ... mori lol

4 - Orcul Sarufang

- loveste mult mai tare
- adds (tot 2) lovesc si ei tare, pun efect de slow movement pe tine si au enrage. Cada ai norocul sa te loveasca un add cu efectul de enrage sus ... esti mort. Noi folosim o rotatie de stunn pe un add care e omorat de melee si un add e omorat de casteri/ranged.

5 - 6 - Gemenii urati

Festergut

- loveste mai tare
- din cand in cand mai apare profesorul distrat la balcon si ca cate un Maleable GOO. Daca esti noob si iei unul in fata ... nu mori. Primesti doar un -250% haste debuff. Asta inseamna tank mort daca da pe un healer sau Enrage time daca da pe 2 DPS. Se poate ocolii foare usor deoarece cu cateva secunde inainte sa cada, pune o pata verde pe podea si poti sa fugi. Asta inseamna ca nu tre sa stau numai cu nasul in recount/Omen/DBM sau pe rotatie. Vezi ce se intampa in juriul tau.

Rotface

- loveste mai tare (lol nici eu nu ma cred cu faza asta)
- din cand in cand apare profesorul la balcon si casteaza cate un slime spray (cu alte cuvinte te face sa vomiti ca la Festergut). Nu e asa grav deoarece poti sa-ti folosesti abilitatile in timp ce vomiti. Stay la 10y range de toata lumea ca daca vomiti pe cineva ... incepe si el (lol ca in IRL)

7 - Profesorul Distrat

E, asta da lupta grea.

- loveste mai tare
- la fiecare minut pune un debuff pe un player (nustiu cum plague). Ideea e ca acel player sa nu fie in 6y distanta fata de alt player, sa tina plague pentru 10 secunde si apoi sa-l dea ma alt jucator (pentru asta tre sa mergi in 6y rande de acel jucator. Se poate face o rotatie de 5 jucatori pentru plague. Dupa ce ai scapat de plague ramai cu un debuff pe 60 de secunde. Daca iei inapoi plague in astea 60 de secunde ... mori. Din cauza asta am zis de rotatie de 5 casteri/ranged/healeri.
Faza ce-a mai nasoala este ca debufful dispare la fiecare minut si reapare pe un alt jucator pe tot parcursul luptei (da, chiar si in ultima faza), asa ca mare grija.
- alta mare diferenta este ca in fazele intermediare (cand la 10m normat toti erau impietriti) apar 2 adds care trebuie omorati asap. Tankul care e pe abomination nu are destula energie pentru a da slow pe amandoi asa ca tre sa dea pe cel portocaliu (care e mai periculos).

8 - Printesele

- lovesc mai tare;
- mai multe kinetic bombs;
- in momentul in care te misti pune un debuff pe tine care poate ajunge la x stackuri daca continui sa te misti si primesti dmg (tot cand te misti) asa ca daca tre sa te misti, asta e dar stai 15 secunde pe loc pana dispare debufful. Aseara am observat ca poate fi curatat cu Mass Dispell.

9 - Regina sugatoare (de sange mah, la ce va ganditi ... vampiroaica)

- loveste mai tare si are mai mult HP lol

10 - Dragonul somnambul (Dreamwalker)

- adds lovesc mai tare

pentru healeri

- in portaluri gasiti red orbs (rosii nu verzi). Nu luati mai mult de 5 deoarece primiti si un debuff care va da dmg. Nu uitati sa dati self heal.

11 - Sindragosa (mount te fac, nu alta)

lupta e asemanatoare ca in 10m normal.

- toate abilitatile va pot omora (exploziile, tot ce tine de AoE) asa ca fiti siguri ca va ascundeti dupa ice blocks sau fugiti cat va tin picioarele la death grip;
- Unchained Magic, nu mai da dmg numai pe tine ... explodeaza si da un AoE pe 20y, asa ca vezi unde stai daca ai debufful.

12 - LK (tata socru`)

Referitor la LK o sa revin dupa ce-l dau jos (sper ca inainte de Cataclisma), deoarece nu vreau sa copiez din alte articole ... tot ce am scris aici este din propria experienta ca DPS (melee/caster), healer sau tank. Nu zic, poate mai uitai cate ceva asa ca va astept cu completari.

Shine
Helper
Helper

Data de inscriere : 23/01/2011
Varsta : 21
Localizare : In cimitir

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Rezolvat Re: Boss in ice crown by Apakhe

Mesaj  al3xxx7 la data de Vin Ian 28, 2011 4:17 am

e cam conplicat wow-ul asta:))

al3xxx7
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 23/01/2011
Varsta : 21
Localizare : In fata pc-ului

Sus In jos

Mesaj  FДst™ la data de Sam Ian 29, 2011 7:14 am

da.. asa e.. tot la Metin raman

FДst™

Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Mesaj  h3r0 la data de Sam Ian 29, 2011 9:10 am

Nam jukat si nu voi juca wow deoarece habar nam cum se joaka Neutral caman la Perfect world Razz

h3r0
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 26/01/2011

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: